Betonowa podłoga w domu ? Dlaczego nie!
Dawno nie było tu postów dotyczących aranżacji wnętrz, więc pomyślałam że pora nadrobić zaległości. Tym razem opowiem Wam o ciekawym zastosowaniu betonowych posadzek we wnętrzu domu. Do niedawna jeszcze kojarzyliśmy je wyłącznie z pomieszczeniami przemysłowymi, takimi jak hale, magazyny czy garaże. Jeśli Wy nadal słysząc o posadzkach widzicie właśnie takie pomieszczenia i gdybyście już musieli je wykorzystać to tylko i wyłącznie do takich celów to odsyłam Was do strony internetowej: https://vawnik.com/.
A tymczasem pozwólcie, że pokażę Wam zupełnie inne spojrzenie, które dowodzi jakoby odpowiednio zaprojektowana i wykończona posadzka betonowa pasowała do wnętrz budynków mieszkalnych, w tym również do tych w domach jednorodzinnych. Na wstępie jednak chcę uświadomić Wam, że posadzki betonowe mogą być przygotowywane w różnych technologiach. Wykorzystuje się do tego celu prefabrykowane płyty z dekoracyjnego betonu lub wylewkę. W przypadku tego drugiego sposobu, do wyboru są dwie techniki. Wylewki mogą być zacierane ręcznie/maszynowo lub polerowane szlifierkami dla uzyskania optymalnie gładkiej powierzchni. Przed polerowaniem można barwić. Jeśli chodzi o domowe podłogi w formie betonowej wylewki to można ją dodatkowo wykończyć żywicą, co pozwala łatwiej utrzymać je w czystości.
Zanim jednak zdecydujecie się zastosować je we własnych wnętrzach powinniście poznać zarówno zalety jak i wady takiego rozwiązania. Z całą pewnością nie można posadzkom odmówić tego, że są trwałe i odporne na zarysowania. Mogą na nich powstawać drobne zarysowania, ale za sprawą struktury betonu, nie będą one widoczne, co będzie nieocenione jeśli w domu macie dzieci i zwierzęta. Niekwestionowaną zaletą będzie tu niepowtarzalny wygląd, który idealnie komponuje się z innymi materiałami wykończeniowymi. Tworzy we wnętrzu jedną całą powierzchnię, bez jakichkolwiek łączeń, nie powodując niepożądanego dla niektórych efektu. Dodatkowo idealnie pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, nadając im surowego wyglądu. Nieprzypadkowo również stosuje się je we wnętrzach takich jak kuchnia czy łazienka, bowiem po odpowiedniej impregnacji posadzki stają się odporne na wsiąkanie wody i zanieczyszczeń. Będzie to także odpowiednie rozwiązanie dla osób ceniących sobie naturalność i brak szkodliwych substancji. Jeśli obawiacie się zimna w porze jesienno - zimowej możecie zastosować ogrzewanie posadzkowe wodne lub elektryczne. Latem natomiast będziecie mogły cieszyć się chłodem.
Wydawać by się mogło, że to rozwiązanie praktycznie nie ma wad, ale czy aby na pewno? Nie można tu nie wspomnieć o tym, jakoby w odczuciu posadzka mogła wydawać się zimna. Tu jak już mówiłam najlepiej jest zastosować ogrzewanie podłogowe, które zniweluje ten efekt. Musicie mieć również świadomość, że ta inwestycja pociągnie za sobą wyższe koszty niż gdybyście zdecydowali się na położenie płytek lub paneli. Z pewnością będzie to także znacznie bardziej czasochłonne i trudne do samodzielnego wykonania.
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)